Regional Energy Summit 2026, 10 март, София

Energy Summit е водещ форум, организиран от Capital Media, чиято цел е да събере ключови фигури и лица, вземащи решения от България и регионалната енергийна екосистема. Събитието разглежда най-новите промени в политиките, регулаторните рамки, пазарните тенденции, стратегическите проекти и инициативи, иновациите и променящия се пейзаж на енергийния сектор.

ИЗДАНИЕ 2026

Енергийният сектор в България и региона на Централна и Източна Европа се развива бързо, подтикван от силен натиск към декарбонизация, енергийна сигурност, иновации и модернизация на пазара. Страните разширяват капацитета си за възобновяема енергия, инвестират в диверсификация на инфраструктурата, за да намалят зависимостта си, и възприемат цифрови технологии като интелигентни мрежи и изкуствен интелект за по-голяма ефективност.

Регулаторните реформи и стратегическите проекти, включително инициативи в областта на ядрената енергетика и съхранението, оформят бъдещия енергиен пейзаж. Секторът безспорно преживява бум.

Предстоящото издание на Regional Energy Summit ще проучи измеримите ползи за България и региона, ще подчертае бизнес и икономическите възможности и ще представи най-новите проекти и инициативи, най-добрите практики и успешни примери за партньорства.

Членовете на АПСТЕ могат да се възползват от 20% отстъпка с код ENERGYPASS20 при закупуване на билети. Кодът е валиден до 1 март 2026 г.

>> Повече информация и регистрация на capital.bg/en/event